אודות משרד אומדן שמאים חיים שריקי ושות'

משרדנו לעיל מגבש בתוכו מגוון שמאים ומומחים בתחום הרכוש והציוד לסוגיו , רכב פרטי ומסחרי לרבות ציוד מכני הנדסי , מטוסים , לרבות מתן שירותי שומות הנדסיות, שומות למקרקעין וחקלאות.

בראש המשרד עומד  חיים שריקי בעל ניסיון של כ 45 שנות מוניטין , מייסד ומנהל את 'מכללת השמאים' ברמת גן – תוך הסמכת "שמאי רכוש וחקלאות", לרבות מתן שירותי הדרכה במכללות  אקדמיות , בית ספר אורט לקציני-ים , המכללה לשוטרים ארצית , תוך מתן שירות י בחינה והסמכת מהנדסי מכונות ורכב במשרד הכלכלה להלן מה"ט.

מדוע כדאי לך לעבוד עם אומדן שמאים חיים שריקי ושות'?

מדי פעם אדם זקוק לשירותיו של שמאי , בפרט כאשר רכושו ניזוק, וכדי להגביר את הסיכויים שתקבלו פיצוי הולם בגין הנזקים שנגרמו לכם, ן/או הערכת שווי רכוש, רכב ומקרקעין חשוב לגייס את שירותיו של שמאי מקצועי , אמין ובעל מוניטין מטעם משרד אומדן שמאים שירותי שומה והדרכה  ובראשם עומד חיים שריקי המשמש יושב ראש ארגון שמאי רכוש בישראל.

אלו קריטריונים נחשבים למרכזיים כאשר מחפשים שמאי מקצועי

כאשר אתם מחפשים שמאי בכל תחום שהוא לרבות שמאי רכוש , שמאי רכב, שמאי מקרקעין , שמאי חקלאות ו/או כל שמאי אחר.. ישנן שתי תכונות שאסור לכם להתפשר עליהן כאשר אתם רוצים לעבוד עם איש מקצוע רציני ומקצועי. בין אם זהו הערכת שווי קרקעות, נדל"ן -מקרקעין , לרבות הערכת אומדן נזקים שנגרמו לרכוש, רכב שלכם שעבר תאונה, או שאתם רוצים לרכוש, או ציוד שרכשתם והגיע פגום אל ביתכם, כמו סלון או מטבח וכו', רק באמצעות חוות דעת מקצועית של איש מקצוע מיומן ומנוסה, תוכלו לקבל תמונה אמיתית של היקף הנזקים שנגרם לרכוש שלכם.

שני קריטריונים נחשבים לחשובים ביותר כאשר אתם מחפשים איש מקצוע איכותי. אמינות וניסיון. אמינות הוא כלל מפתח כשמדובר בשמאי שאתם סומכים על חוות הדעת שלו ומסתמכים עליה כאשר אתם תובעים גורם אחר. הניסיון שמביא אתו שמאי מקצועי יעשה את ההבדל בין חוות דעת רצינית מנומקת ומשפטית לבין חוות דעת שטכנית אולי נכונה, אך אינה מתחשבת בגורמים נוספים, שרק שמאי בעל ניסיון יכול להבחין ולהתייחס אליהם.

איך בוחרים שמאי איכותי?

שמאות הוא תחום גדול שיש בו תתי תחום ששמאים בוחרים להתמחות בהם. ישנם שמאים שמתמחים בתחום הבנייה, יש כאלה שמתחמים בתחום הרכוש, אחרים מתמחים בתחום הרכב, נזקי מים ורטיבות, נזקי שריפה וכו'. כפי שלא תפנו לרופא עיניים אם כואב לכם השיניים או הגב, באותה מידה לא תפנו לשמאי שאינו מתמחה בתחום הנדרש לכם. לכן, כאשר אתם בוחרים שמאי בכל תחום, עליכם לפנות לאיש המקצוע המתאים.

מכאן נדגיש כי חברת אומדן שמאים חיים שריקי ושות' עוסקת בכל תחומי השמאות השונים מזה 45 שנה  הניסיון של מנכ"ל המשרד מר חיים שריקי צבר במשך עבודתו הקשה במשך 45 שנה במקצוע אשר מאפשר לו להעניק חוות דעת מקצועית משפטית ומלאה בתחומים רבים ושונים.

מהי החשיבות של התקשרות עם שמאי עצמאי ומנוסה

על מנת להיות רגועים כאשר זקוקים לחוות דעת של איש מקצוע איכותי חשוב לפנות לשמאי שמאחוריו ניסיון רב בתביעות בתחומים של נזקי רכוש, רכב ואחרים. אי אפשר להפריז בחשיבות של ניסיון בתביעות מול חברות הביטוח או גורמים אחרים, במיוחד כאשר אותו גורם שאתם צריכים לתבוע אותו, מגייס מצדו מומחים שתפקידם להכשיל את הניסיון שלכם לקבל את מה שמגיע לכם, לפי החוק.הניסיון האישי של מר חיים שריקי יכול לעשות את כל ההבדל בין זכייה בתביעה שהגשתם, לבין הפסד כספי כפול מצדכם, כאשר לא רק שאתם צריכים לשלם על הנזקים שנגרמו לרכוש שלכם, אלא גם לשלם את הוצאות המשפחה של הנתבעת. שמאי מנוסה ועצמאי, האינטרס המוביל שלו כאשר הוא מציג את הנתונים שהוא אסף בזירה, הוא לתאר את האמת, ואם האמת לצדכם, אז חשוב שיהיה לכם שמאי שהוא גם עצמאי, גם אמין וישר, וכאמור, בעל ניסיון רב בתחומו.

מה חשוב לדעת כאשר פונים לשמאי בתחום נזקי רכוש וריהוט

 במשך שנים ארוכות, אזרחים תמימים שהיו קונים מוצר בחנות, והכוונה למוצרים גדולים ויקרים, כמו רהיטים, נאלצו להשלים עם העובדה, שאף אחד לא יחזיר להם את הכסף או יחליף את המוצר הפגום למוצר חדש. עד שהבינו שאפשר לפנות לשמאי נזקי רכוש וריהוט, ולדרוש את כספם גם באמצעות בית המשפט. תפקידו של שמאי רכוש וריהוט, הוא בין היתר, לקבוע האם המוצר שהגיע לביתו של הלקוח, הגיע פגום מלכתחילה, ואם כן, זכותו לקבל את הזיכוי המלא על המוצר הפגום, או, לקבל את אותו המוצר, אבל הפעם, חדש ותקין. לצערנו, במדינת ישראל, האזרח נאלץ לשלם גם על טעויות של מי שפגע בזכויותיו. בעל החנות או הספק, לא ימהרו לפצות את הצרכן הנפגע, אלא אם בית המשפט או גורם בעל סמכויות אחר, יורה להם על כך. לפעמים גם הצגת הוכחות בבית המשפט, לא מספיקה כדי לזכות את הנפגעים בפיצוי המגיע להם. אבל, כאשר אתם מגיעים עם חוות דעת של שמאי מומחה בצירוף להוכחות חותכות שקיבלתם מוצר פגום, יש לכם סיכוי גבוה לזכות בתביעה, ולקבל את מה שמגיע לכם, בין אם מדובר במוצר חדש ותקין, או בכספכם בחזרה.

מהו תפקידו של שמאי רכב מול חברת הביטוח בזמן תאונה

תאונת דרכים לא תמיד מסבה נזק לגוף, תודה לאל, אבל הכיס תמיד נפגע. יש אנשים שאומרים, "כפרה, העיקר הבריאות", אבל גם נזק של עשרות אלפי ₪ או של אלפים בודדים, כואב מאד גם בכיס, וגם בלב. חברת הביטוח, היא זאת שצריכה לפצות אתכם על הנזק שנגרם לרכבכם בזמן תאונה. על מנת לקבל את היקף הנזקים שנגרמו לרכב, חברת הביטוח ממנה שמאי שאמור להעריך ולאמוד את היקף הנזקים. מכיוון, שהשמאי הנבחר, הוא עובד של חברת הביטוח, הוא גם אמור לדאוג לאינטרסים שלה, שהם, לשלם כמה שפחות ללקוח, אינטרס שהוא לגמרי מנוגד לאינטרס שלכם, כמי שצריכים לקבל את ההחזר, ויודעים היטב כמה יעלה לכם התיקון של הרכב. הדרך הנכונה לדאוג לכך, שתקבלו את האומדן האמיתי של הנזקים שנגרמו לרכב, היא פנייה לשמאי רכב עצמאי, שאתם סומכים על דעתו. לאחר הצגת חשבונית מס לחברת הביטוח, תוכלו לקבל החזר על ההוצאה, שהיא זכות של לקוח המבוטח בחברה ביטוח, ומעוניין לקבל חוות דעת נוספת של שמאי שבודק את נזקי הרכב מטעמו של הלקוח. במידה ויהיו הבדלים משמעותיים בין חוות הדעת, של השמאי העצמאי והשמאי מטעם חברת הביטוח, יהיה צורך לבדוק ממה הם נובעים, ואם, שני הצדדים אינם מגיעים להסכמה ביניהם לגבי ההפרשים, ישנו מצב שתהיה פנייה לשמאי רכב שלישי ניטראלי, שאינו מייצג את אף אחד מהצדדים. ואם לא מגיעים להסכמה גם אחרי חוות דעת שלישית, לפעמים הצדדים נאלצים להגיע לערכאות משפטיות.

למי פונים כאשר צריכים אומדן שווי של ריהוט עתיק

בבתים רבים בארץ, ישנם אנשים שקיבלו בירושה ענתיקות שאין להם מושג מהו ערכם הכספי. לפעמים מדובר בעיקר בערך סנטימנטלי, אבל לפעמים, מדובר בפריטים שערכם הכספי רב, ושווה אפילו לבטח אותם, אם חלילה, ייגרם להם נזק, או גנב בעל חוש אומנותי, יזהה שלפניו, פריט בעל ערך כספי גבוה. על מנת לפתור את החידה, ולהבין אם הציור הישן והמפואר, הארונית העתיקה, או הווזה הפרחונית, שווים יותר ממה שאתם מעזים לחלום עליו, כדאי לפנות לשמאי מיומן ומנוסה, שגם מתמחה בתחום של הערכת שווי ריהוט עתיק. בין תחומי השמאות השונים שבהם חיים שריקי מתמחה, אתם יכולים למצוא את התחום של הערכת שווי של פריטים ורהיטים עתיקים. באמצעות הערכת השווי של הרכוש העתיק שלכם, תוכלו לקבל את ההחלטה האם אתם רוצים לבטח אותו, או אפילו להציע אותו למכירה, ולקבל עליו סכום נאה. לפעמים פריט ישן ומגושם שאין עליו תמימות דעים במשפחה, יכול להפוך לאהוב במיוחד, כאשר מגלים שהוא שווה הרבה יותר ממה שהוא נראה באמת.  


להלן אתרי אינטרנט  נוספים של חב' אומדן שמאים


https://www.car-10.com     / https://www.car-10.co.il     https://www.haim-shamai.co.il / http://www.irgun-shamahim.org.il   /   http://www.michlala.co.il   /    http://www.ad-m.co.il /